Mężczyzna , 26 lat

Witam, od dwóch lat choruję. Moje rozpoznanie to zespół paranoidalny f 20. Nie miałem żadnych urojeń, tylko miałem stresową sytuację i wziąłem hydroxyzynę. Dostałem po niej obrzęku twarzy, bolała mnie głowa, nie mogłem spać. Chodziłem od jednego psychiatry do drugiego, leki takie jak Arketis, Fluanksol, Trittico, Zolsana mi nie pomagały. W końcu trafiłem do szpitala psychiatrycznego i tam dostałem Olzapin. Lek ten mi bardzo pomógł, wyprowadził na prostą. Mam takie pytanie, czy skoro nie miałem głosów, urojeń, omamów wyleczę się w zupełności tak, że nie będę musiał brać żadnych leków i będę funkcjonował jak normalny człowiek?

Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Mgr Kamila Drozd 70
Mgr Kamila Drozd Psycholog, 70 poziom zaufania
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Witam serdecznie!

Brak urojeń, omamów, głosów, iluzji, czyli różnego rodzaju objawów wytwórczych, wcale nie oznacza, że człowiek z diagnozą schizofrenii może czuć się bardziej zdrowy niż ten pacjent, u którego manifestują się objawy pozytywne. Ponadto, wiele specjalistów podkreśla, że to właśnie obecność w obrazie klinicznym objawów wytwórczych lepiej rokuje, jeśli chodzi o leczenie. Pacjenci, którzy cierpią głównie z powodu objawów negatywnych takich, jak spadek zainteresowania rzeczywistością, anhedonia, brak motywacji czy obniżenie nastroju, niejednokrotnie gorzej reagują na leczenie.

Proszę jednak nie poddawać się i kontynuować leczenie. Schizofrenia paranoidalna to nie wyrok. Dobrze dobrane leki, skuteczna farmakoterapia może całkowicie wyeliminować objawy psychotyczne tak, że będzie Pan mógł normalnie funkcjonować na co dzień. Więcej na temat schizofrenii paranoidalnej i leczenia schizofrenii może Pan przeczytać pod poniższymi linkami:

http://portal.abczdrowie.pl/schizofrenia-paranoidalna
http://portal.abczdrowie.pl/leczenie-schizofrenii
http://portal.abczdrowie.pl/zespol-urojeniowy

Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do zdrowia

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Schizofrenia – Wokół schizofrenii narosło wiele mitów i przekłamań, np. że schizofrenicy cierpią na rozdwojenie jaźni czy rozszczepienie osobowości. Dysocjacja osobowości polega wyłącznie na wyraźnej granicy między sferą uczuć a sferą umysłu. Schizofrenia to poważna choroba psychiczna, polegająca na upośledzeniu postrzegania lub wyrażania rzeczywistości.
  • Leki – Lekiem określa się każdą substancję wprowadzaną do organizmu w celu uzyskania określonego efektu terapeutycznego lub zapobiegania chorobie. Pojęciem leki określa się zarówno preparaty pochodzenia naturalnego, jak i syntetycznego oraz substancje stosowane w celach diagnostycznych (np.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników:

Wyszukaj lekarza po opiniach