Zespół podkradania prawej tętnicy kręgowej u 30-latki

dwa mocne napady zawrotów głowy (nasilające się przy ruchu głową w bok) zaprowadziły mnie na USG tętnic szyjnych. stwierdzono zespół podkradania prawej tętnicy kręgowej. do jakiego lekarza mam iść i najważniejsze pytanie: co jest przyczyną? mam 30 lat, na nic nie choruję, nie mam miażdżycy.

Zespół podkradania wiąże się ze zwęzeniem tętnicy podobojczykowej i podkradaniem krwi z tętnic kręgowych.
Ważne badanie USGDoppler i może też ANGIO TK tętnic przedmózgowych ,
Konsultacja z Chirurgiem naczyniowym
Czasem konieczne leczenie operacyjne zwężonej tetnicy...