Zespół policystycznych jajników a badania i planowanie ciąży

mam zespol policystycznych jajnikow , jakie badania musze wykonac zebym mogla zajsc w ciaze, mialam rowniez robione przedmuchiwanie jajowodow , zaszlam w ciaze ale po 7tygodniach poronilam, dziekuje za odpowiedz
ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Przede wszystkim proszę skonsultować się z lekarzem ginekologiem - najlepiej z tym który zna historię Pani choroby, dotychczasowe wyniki, itd. Sam fakt, że ma Pani PCOS nie determinuje bowiem określonego pakietu badań, które musi Pani wykonać przed zajściem w ciążę. Bez wątpienia Pani lekarz prowadzący, na podstawie wywiadu, badania i znajomości wyników dotychczas wykonanych badań, będzie w stanie szczegółowo odpowiedzieć na pytanie w sposób powinna się Pani przygotować do kolejnej ciąży.