Zespół policystycznych jajników a Duphaston

Miesiąc temu ginekolog stwierdził u mnie zespół policystycznych jajników. Przepisał mi duphostan i mam go brać od 19-25 dc. Więc tak zrobiłam, spodziewałam się okresu za tydzień a przyszedł już.W 28 dc pojawiło się pod wieczór jasno brązowe,wodniste plamienie, kolejnego dnia było też brązowe,z domieszką krwi i było go więcej, dziś jest normalny okres ale bardzo skąpy. Moje pytanie:1 dc to:to wieczorne plamienie,to wczorajsze gdzie kwi było malutko,czy dzisiejsze gdzie krwi jest już ciut więcej?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Pierwsze krwawienie należałoby potraktować jako pierwszy dzień cyklu.