Zespół policystycznych jajników a leczenie hormonalne

Witam mam zdiagnozowaną chorobe Zespół policystycznych jajników. Tylko ze nie mam owlosienia na twarzy czy gdzie indzie no moze nogi maja dosc grube i wiele włosow. No i sie wlasnie zatanawiam czy jezeli bede sie leczyla hormonalnie z nadmiaru hormonow meskich. To nie bede miala wlosow na twarzy. Czy niestety jestem naznaczona i tak bedzie wygladala moja przyszlosc ?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie ma takiego zagrożenia aby w trakcie leczenia pojawiło się owłosienie na twarzy, które będzie wynikiem tego leczenia.