Zespół policystycznych jajników i brak okresu podczas stosowania luteiny

Witam, W styczniu stwierdzono u mnie zespół policystycznych jajników przez co zatrzymał mi się okres. Po konsultacji z lekarzem, zaczęłam brać luteinę-niestety bezskutecznie. Lekarka zaproponowała rozpoczęcie leczenia tabletkami antykoncepcyjnymi. Właśnie skończyłam 7dniową przerwę, a krwawienia dalej nie ma. Co wtakiej sytuacji mnie czeka? Czy jest sens brania tych tabletek antykoncepcyjnych skoro miesiączki nie było?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Proszę kontynuować stosowanie preparatu hormonalnego zgodnie z zaleceniem specjalisty ginekologa. Jeśli podczas kolejnej przerwy krwawienie ponownie się nie pojawi, proszę skonsultować się ze specjalistą ginekologiem.