Zespół policystycznych jajników u 19-latki

Mam 19 lat i okazalo sie, ze mam zespol policystycznych jajnikow. Lekarz przepisal mi tabletki vibin. Czy moga mi one pomoc zrzucic pare kilo? Mierze 171 cm i waze 67,5 kg. Odkad pamietam z tym wzrostem nie wazne co bym robila nigdy nie zeszlam ponizej 65 kg.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, Szanowna Pani, tabletki Vibin nie spowodują utraty wagi. Istotne znaczenie ma właściwie dobrana dieta i regularna aktywność fizyczna. Proszę zgłosić się do dietetyka, który pomoże w ustaleniu właściwego jadłospisu. Pozdrawiam.