Zespół policystycznych jajników w badaniu USG

Witam.Lekarz ginekolog zdiagnozowal u mnie Zespol Policystycznych Jajnikow na podstawie USG,czy mogla zajsc pomylka,czy policystyczne jajniki mozna stwierdzic po zrobieniu tylko badania USG.Normalnie mam miesiaczki,tylko problem z lekkim owlosieniem i tradzikiem.Da sie to wyleczyc.? Lekarz przepisal mi tabletki antykoncepcyjne ,mam 19 lat, nie moge ich brac,poniewaz boje sie ze nigdy przez nie nie zajde w ciaze.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę kierować się zaleceniami lekarza badającego lub udać się ponownie do lekarza ginekologa.