Zespół Raynauda i opuchlizna po leku Adalat

Witam wykryto u mnie zespół Raynauda przepisano mi lek o nazwie Adalat. Przed zaczèciem przyjmowania leku pojawiła sie u mnie opuchlizna na dłoniach I kostkach oraz podkurczone palce ràk których nie moge do konca wyprostować. Moja skóra jest bardzo napieta czuje dyskomfort. Czy to sà objawy tej choroby? Czy one minà? Czy ta opuchlizna jest przyczyna tej choroby ? Z góry dziekuje za odpowiedz

Oczywiście te objawy mogą wynikać z choroby.
Opuchlizna nie jest przyczyną tylko jednym z objawów.
Objawy powinny ustępować w trakcie leczenia.
Zespół Reynaud może wyprzedzać inne choroby autoimmunologiczne, dlatego może występować cała gama różnych objawów dodatkowych.

Witam , proponuję udać się na konsultację do lekarza ,który zajmuje się leczeniem ch.Raynauda!!! W moim pojęciu leczenie jest operacyjne!!! z.żurawski