Zespół Schmidta a kłębuszkowe zapalenie nerek

Witam! Endokrynolog stwierdził u mnie trzy miesiące temu zespół Schmidta ( przyjmuję hydrokortyzon 40 na dobę i eutyrox 50) ale od około dwóch tygodni mam silne bóle głowy, nudności, obrzęk twarzy i stóp, bóle w okolicy lędźwiowej . Endokrynolog stwierdził, że jeśli chodzi o Schmidta sytuacja jest opanowana i zasugerował, że to może być kłębuszkowe zapalenie nerek. Mam pytanie czy pomimo tego, że w badaniu moczy wyszły tylko erytrocyty a reszta w normie jest ta diagnoza możliwa ???

Lek. Tomasz Budlewski

Tak, możliwa, prosze skontaktowac sie z lekarzem najlepiej nefrologiem. Niewykluczone, ze część tych objawów to działania niepozadane leków które Pani przyjmuje, jednak ten ból w okolicy lędżwiowej i jeszcze nieprawidłowości w badaniu moczu sa niepokojace. Konieczny kontakt z lekarzem.