Zespół Sjogrena oraz stan podgorączkowe, ból brzucha, biegunka i bóle stawów

Mam rozpoznany zespół Sjogrena oprócz typowych do tej pory suchości oczu i jamy ustnej obecnie mam następujące obiawy stan podgorączkowy 37,3, dolegliwości bólowe brzucha, biegunka (od 2 dni) ból stawów rąk, nadgarstków oraz łokci, poranna opuchlizna tych stawów oraz sztywnienie i ograniczona ruchomość zwłaszcza po nocy utrzymująca się około 25 minut. Badania ostatnio przeprowadzone wykazały ANA Hep 2 miano 1:80 oras SS-A/Ro 213,5u/ml ale to było przed wystąpieniem powyższych obiawów. co robić?

Stan podgorączkowy 37,3, dolegliwości bólowe brzucha, biegunka (od 2 dni) nie są związane z z.Sjogrena, to może być osobna dolegliwość, np. zatrucie pokarmowe.
Ból stawów rąk, nadgarstków oraz łokci, poranna opuchlizna tych stawów oraz sztywnienie i ograniczona ruchomość zwłaszcza po nocy utrzymująca się około 25 minut mogą być związane z z. Sjogrena - te dolegliwości należy leczyć u reumatologa
Badania ostatnio przeprowadzone wykazały ANA Hep 2 miano 1:80 oras SS-A/Ro 213,5u/ml - te wyniki są potwierdzeniem zespołu Sjogrena.