Zespół stresu pourazowego i uczucie pieczenia skóry

Witam, we wrześniu mój mąż miał napad padaczki poalkoholowej. Po tym zdarzeniu z moim organizme stało się coś przerażającego-zaczęłam odczuwać silne pieczenie skóry, drżenie żołądka, kołatanie serca, występowała ciągła obawa o to, że napad u męża się powtórzy. Nie byłam w stanie funkcjonować, Poszłam do lekarza-ten powiedział, że to zespół stresu pourazowego, przepisał Hydrixyzynę i cital. męża wyrzuciłam z domu.Jest lepiej, ale nadal odczuwam to pieczenie i lęki. Ile to będzie jeszcze trwać??

Witam serdecznie,
Zespół stresu pourazowego czyli PTSD to zaburzenie które może utrzymywać się wiele miesięcy a nawet lat po urazie. Może również minąć samoistnie. Gdyby objawy utrzymywały się lub utrudniały Pani funkcjonowanie, warto skorzystać z pomocy psychoterapeuty, który ma doświadczenie w pracy z PTSD. Obecnie znane są skuteczne metody łagodzenia objawów. Nie musi Pani cierpieć.
Więcej informacji może Pani znaleźć tutaj
http://martadziekanowska.wordpress.com/2014/12/03/ptsd-gdy-traumatyczne-wspomnienia-wracaja/

Pozdrawiam serdecznie,
Marta Dziekanowska