Zespół stresu pourazowego po gwałcie

Nie dawno rozpoczęłam terapię ptsd, po porwaniu i gwałcie w Niemczech. Dusiłam to w sobie dwa lata. Przeszkadzają mi pewne rzeczy i znaczenie utrudniają życie. Wybrałam faceta w przybliżonym wieku do mnie, chciałam zafundować sobie coś w rodzaju terapii szokowej, ale byłam u niego 3razy.A cały koszmar wrócił do mnie z wielokrotną siłą. Zaczęłam pić, jestem nerwowa, czasami reaguję nie adekwatnie do sytuacji. Brzydzę się sobą, czuję się brudna, zużyta. Nie ufam nikomu, chyba odpuszczę sobie...

Wybierz terapię Gestalt bardzo skuteczna w takim wypadku. Zadzwoń pod ten nr i poproś o terapeutę który najlepiej zajmie się tobą.
+48 12 421 25 53
Pozdrawiam.

Witaj,
Dobrze, że zrezygnowała Pani z tej "terapii szokowej" skoro przynosiła tak wiele cierpienia. Znaczniej lepiej skorzystać z profesjonalnej psychoterapii. Ja pracuję w nurcie poznawczo-behawioralnym z PTSD metodą przedłużonej ekspozycji i z moich doświadczeń wynika, że ta forma terapii przynosi dużą ulgę pacjentom i pozwala odzyskać życie sprzed traumy. Ale niewątpliwie terapia PTSD jest niezwykle trudna. Wielu pacjentów przerywa proces terapii. Jeśli jest Pani pod opieką doświadczonego w tej pracy terapeuty zachęcam jednak do wytrwania. Nieleczone objawy PTSD często nasilają się, a nierzadko dochodzi do tego jeszcze jeden problem - uzależnienie od alkoholu, gdyż pacjent nie ma innego sposobu niż alkohol na ulżenie cierpieniu.
Zachęcam do zajrzenia do książki Odzyskaj życie po traumie
http://www.swiatksiazki.pl/ksiazki/odzyskaj-zycie-po-traumie-przedluzona-ekspozycja-w-terapii-ptsd-poradnik-pacjenta-barbara-olasov-rothbaum-3707019/?gclid=CKe93d2ZkMsCFbcW0wodR2UOjQ
Znajdzie Pani w niej zrozumienie tego co się z Panią dzieje oraz opis terapii.
Proszę się nie poddawać i walczyć o odzyskanie swojego życia.
Pozdrawiam,
Marta Dziekanowska

Witam,

zachęcam do kontynuowania terapii. Praca ze specjalistą da Pani szansę na poradzenie sobie z problemem, przywrócenie komfortu życia, zrealizowanie życiowych planów. Po tak traumatycznym doświadczeniu psychoterapia jest konieczna, samej będzie Pani bardzo trudno poradzić sobie z tym obciążeniem, jednak proszę uzbroić się w cierpliwość, gdyż chwilę to potrwa, zanim wszystko ułoży się po Pani myśli. Być może tymczasem nie warto robić eksperymentów, które najwyraźniej nie służą Pani, rozdrapują wciąż żywe rany. Pewnego dnia poczuje się Pani po prostu gotowa na kolejny krok w kierunku zbudowania swojego życia odnowa. Warto wytrzymać, w końcu chodzi o resztę Pani życia!

Pozdrawiam
Elwira Chruściel