Zespół suchego oka u 20-latki

Kobieta , 20 lat , Gdańsk zespół suchego oka po licznych badaniach u specjalistów -brak przyczyny-choroby wykluczone typu z,Sjorgrena ,tarczyca mała , p.ciała w normie ,a także hormony .Brakuje już mi siły można pobudzić oczy do produkcji łez. Moje oczy pozbawione łez Pieką i najgorsze bolą.Wykorzystałam wszystkie metody i wykluczyłam wszystkie choroby poprzez badania i konsultacje.W styczniu założone zatyczki.Surowica z której wyprodukowano sztuczne łzy ,Czy jest dla mnie nadzieja.?

Witam.rozmawiałam dziś z p prof.Mrukwą z Katowic.za miesiąc ma być w Polsce dostępna cyklosporyna w kroplach firmy Santen. Obecnie można ją kupić w Niemczech. 3x dziennie do PLO. Bedzie poprawa po ok.6 do 8 tygodniach. Pozdrawiam serdecznie