Zespół urojeniowy u babci

Moja babcia ma zdiagnozowany "zespół urojeniowy". Bardzo doskwiera mi że nie ma z nią kontaktu, jest jak gdyby głucha psychicznie, wygłasza swoje oceny i wnioski na zupełnie innych zasadach niż reszta ludzi. Mam poczucie jak gdyby z góry negowała co do niej mówię i wygłaszała coś bez związku, bez kontaktu z tym co się dzieje i co mam na myśli. Jednocześnie bardzo przeżywa brak kontaktu z ludźmi, ale psychicznie jest do tego niezdolna. Czy można ją w jakiś sposób naprawić?

Dzień dobry,

Na to pytanie może jedynie odpowiedzieć lekarz prowadzący, ponieważ on zna osobiście pacjenta. Stąd namawiam na stawianie takich pytań lekarzowi babci. Ogólnie tylko, w zależności od PRZYCZYN wystąpienia choroby leczenie farmakologiczne może być skuteczne, ale również może przynieść niewielką poprawę.