Zespół zatkowo-oskrzelowy i kaszel

Dobry wieczór. Od dwóch tygodniu ponad mam uporczywy kaszel. Lekarz zdiagnozował zespół zatokowo- oskrzelowy. Od 4 dni przyjmuję Bioracef 500mg oraz Efferalgan z Codeiną. Niestety po lekach czuję się spowolniona i mam zawroty głowy. Jest to dość męczące, zwłaszcza w momencie, kiedy chcę się uczyć. Poza tym martwi mnie działanie uboczne tych leków. Kaszel nadal jest, mokry, momentami uporczywy. Czy powinnam kontynuować przyjmowanie Efferelganu? Z poważaniem Martyna

Witam Sugeruję zrezygnować z efferalganu. Proponuje Ibuprom lub Nurofen zatoki, na noc, w dzień doraźnie. Dodatkowo płukanie jam nosowych solą morska (np. Marimer).Jeśli objawy sie nie zmniejszą w ciągu 4-5 dni proszę udać się do lekarza