Zesztywnienie karku i kołatanie serca

Mój brat zmarł w zeszłym tygodniu po ciężkiej operacji serca,bardzo to przeżywam ,byliśmy sobie bliscy.Wystąpiły u mnie objawy związane z dużym stresem,miałam bardzo wysokie nadciśnienie itdpodeszłam do lekarza rodzinnego który przepisał mi tabletki na uspokojenie-faktycznie pomogło ,już śpię,nadciśnienie ustąpiło i serce przestało walić jak oszalałe.Niestety mój kark zesztywniał ,praktycznie nie mogę odwrócić głowy ,ból promieniuje aż gdzieś pod czaszkę ,koszmarnie się czuję,musiałam wrócić do pracy - proszę o wskazówkę co dalej :plastry,wizyta u lekarza ?maść?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Proponuję masaż relaksacyjny lub ćwiczenia rozluźniające.