Zewnętrzne żylaki odbytu u 30-latki

Witam, od kilku mcy mam problem jak sadze z zewnetrznymi zylakami odbytu ktore od niedawno bardziej odczuwalnepod palcami,oprocz sporadycznego swidu nie mam innych objawow.stosowalam proctoglyvenol , anusol, uniroid-hc nic niepomoglo wszystko jest jak bylo.Lekarz tutejszy bo mieszkam w uk zlecil badanie z kamerka.ale za 1,5 mca bede w Polsce i tam b chce się podjąć leczenia. Moje pytanie jakiego lekarza szukać chirurg czy proktolog?i czy od razu będzie do wycięcia(TAK MI LEKARZ powiedz.) DZIEKUJ

Lek. Tomasz Budlewski

Czy od razu zabieg zależy od stopnia zaawansowania. Proponuję udać się do lekarza proktologa, po badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie.