Zez i nadwzroczność u 7-miesięcznego dziecka

Moja 7 miesięczna córka ma lekkiego zeza, nadwzroczność +4 (zezujące oczko) , +2,5 II oko. Astygmatyzm ok 1,5. Badanie wykonane w poradni zeza. Czy tak małemu dziecku są niezbędne okulary?Spotkałam się z różnymi opiniami. Czy nadwzroczność i zez w tym wieku mogą być fizjologiczne?

Witam.
Nadwzroczność i zez u 7 miesięcznego dziecka jest traktowane jako fizjologia. Natomiast kiedy stan ten utrzymuje się powyżej 15 miesiąca życia należy rozpocząć leczenie w poradni leczenia zeza.
Pozdrawiam