Zez u rocznego dziecka - czy stosowanie kropli pomoże?

Dzień dobry. Moje dziecko robi czasami lekkiego zeza. Trafiliśmy do okulisty, kiedy miała 10 miesięcy. Lekarz zapisał krople do oczu i kazał stosować je 2 razy w tygodniu przez okres 3 tygodni do jednego oka, tydzień przerwy i to samo na drugie oko. Następna wizyta była po 2 miesiącach i dowiedziałam się, że takie zakraplanie ma trwać nawet do 2 lat. Obecnie dziecko ma 13 miesięcy. Wiem, że zakropione oko jest bardzo wrażliwe na światło. W Internecie piszą o okularach przeciwsłonecznych, ale u takiego małego dziecka to wykluczone. Poza tym nie słyszałam, żeby ktoś stosował te krople tak długo, więc stąd mój dylemat. Czy zaufać lekarzowi i robić jak każe, czy pójść jeszcze na konsultację do innego specjalisty?

KOBIETA ponad rok temu

Witam,

proponuję udać się z dzieckiem do ortoptysty i specjalnych Poradni Leczenia Zeza.
Im wcześniej u dziecka rozpocznie się leczenie zeza, tym większe szanse na wyleczenie. Leczenie zeza trwa bardzo długo, jest trudne i wymaga dużo cierpliwości ze strony dziecka, a przede wszystkim ze strony rodziców. Ale wysiłek na pewno się opłaci pod każdym względem.

Pozdrawiam serdecznie