Zez zbieżny na oku i krótkowzroczność

Jako dziecko mialam zeza zbieznego w lewym oku, leczylam i teraz go nie widac, ale przy badaniu wychodzi. Mam wade wzroku, krotkowzrocznosc, po -2 na obojgu oczu, zawsze nosilam okulary, teraz zaczelam nosic soczewki. Mam tez astygmatyzm - -0,5 w prawym i -0,25 w lewym oku, jak kupowalam soczewki, to Pani powiedziala mi, ze nie musza byc z korekcja astygmatyzmu, bo jest maly. Widze dobre. Czy moze to jakos wplynac na proste ustawienie oczu i sprawic ze zez zacznie byc widoczny?

Witam.może Pani nosić soczewki. Nie ma to wpływu na ustawienie oczu. Minusy w zezie zbieżne i tak nasilają niekorzystne ustawienie oczu. Proponuje ćwiczenia wahadłowe oraz częste kontrole co 6 mcy. Pozdrawiam serdecznie