Zgaga a spożywanie kawy

Witam mam pytanie , ciągle dokucza mi zgaga , lekki jakby ból w żołądku tam kolo mostka, zgaga nasila się po wypiciu kawy , po alkoholu tez z tym ze nienaduzywam alko , no i czuje jakby ból po posilku w żołądki , do tego cały drze , mozliwe ze mam chorobe wzzodową

Witam Pana,

Może mieć Pan wrzody żołądka lub dwunastnicy. Konieczna jest modyfikacja stylu życia na bardziej zdrowy i zastosowanie jakiegoś leku osłonowego na żołądek. Warto również wykonać sobie test na obecność Helicobacter pylori. Jeśli wyjdzie dodatni, to konieczna będzie eradykacja. Jeśli objawy pomimo leczenia nie ustąpią, to wskazane będzie wykonanie badania endoskopowego -gastroskopii.

Pozdrawiam serdecznie

Marek Derkacz