Zgaga i ból brzucha po wypiciu czterech soków owocowych

33 l , nigdy niemiałam problemów z żołądkiem zdrowy tryb zycia 80 kilo, jest to waga moja stała która niezmienia sie od lat,duzo sie stresuje od lat , postanowiłam jeszcze bardziej zadbac o zdrowie i kupuje od paru tyg. soki świeze , z marchwi, jabłek pomaranczy granatów ,chocby 1 taki wypić dziennie problem wtym ze wypilam te soki 4 naraz i mam okropna zgage po nich boli mnie brzuch od tego kwasu na dole za wsze po tych sokach czemu przeciez soki swieze z owoców sa niby zdrowe ?

Soki są zdrowe (co do ich świeżości bywa różnie - ponieważ nie są utrwalone termicznie, a często mija kilka dni od produkcji do spożycia to zdażają się czasem przypadki zatruć takimi produktami). Powodem dla którego boli Panią brzuch jest prawdopodobnie bardzo duża ilość kwasu nagromadzonego w przewodzie pokarmowym. Nawet zdrowe produkty należy spożywać z umiarem. Już jeden sok z kwaśnych owoców może wywołać dyskomfort, a Pani wypiła ich o wieje więcej. Polecam dla szybkiej ulgi wypić szklankę mleka, a jeżeli nie pomoże spożyć preparat na zgagę, który zobojętni treść żołądkową i ukoi uczucie pieczenia. A w przyszłości proszę się ograniczyć do jednego soku lub najlepiej zastąpić je świeżymi owocami (w idealnej diecie w ramach picia stosujemy wodę i napary herbat, a owoce spożywamy w całości, gdyż w procesie tłoczenia soku dochodzi do utraty wielu cennych składników).