Zgaga i ból gardła przy przełykaniu

witam nie dawno bralam antybiotyk na zatoki jednak nie pomogl narazie nie biore biore rowniez metocard 50 ,moim problemem jest zgaga palacy bol do tego nie dawno doszedl bol gardla tylko przy przelykaniu jednak znacznie mija po cholinexie moje pytanie brzmi .Czy to bol gardla przez nawracajace przeziebienie boli mnie rowniez glowa od zatok.czy bol gardla zwiazany z refluksem niestety jak narazie nie moge isc do lekarza.bardzo prosze o wyczerpujaca odpowiedz

wyczerpującą odpowiedź prawdziwy lekarz daje po prawdziwym przebadaniu chorego i zebraniu dokładnego prawdziwego wywiadu lekarskiego w wiec ja nie mogę jako prawdziwy lekarz dać Tobie wyczerpującej odpowiedzi na Twoje pytania.