Zgaga i ból w okolicy dróg oddechowych

witam ostatnio prawie codziennie mam zgagę oraz boli w okolicy dróg odechowych pani doktor powiedziała że to od palenia i kazała pić siemię lniane ja boję się że to rak.pomocy

Lek. Marta Gryszkiewicz

Po pierwsze należy poza piciem siemienia lnianego rzucić palenie! Rak ma niestety to do siebie, że nie boli. Nikotyna natomiast mogła spowodować zmniejszenie napięcia zwieracza przełyku i w efekcie zarzucanie treści żołądkowej z żołądka do przełyku i uczucie zgagi.