Zgaga i ssanie w żołądku

ostatnio przez parę dni mam zgagę , ssanja w żołodku oras bule zołodka. od czego to morzebyć?
ponad rok temu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane dolegliwości mogą być spowodowane chorobą refluksową. Nie można wykluczyć innego podłoża występujących objawów. Proszę udać się do lekarza rodzinnego, który wdroży odpowiednie postępowanie.

Witam serdecznie.
Dolegliwości mogą być spowodowane niewłaściwą dietą, stresem, paleniem papierosów czy spożyciem nadmiernej ilości alkoholu. Jeśli będą się utrzymywały wskazana będzie wizyta u lekarza POZ, który wdroży diagnostykę choroby wrzodowej żołądka.