Zgoda na poród naturalny po cesarskim cięciu

Witam. Czy po pierwszym porodzie przez cesarskie ciecie moge w drugiej ciazy nue zgodzic sie na porod naturalny?

Lek. Katarzyna Szymczak

Stan po cesarskim cięciu nie jest bezwzględnym wskazaniem do kolejnego porodu także przez cięcie cesarskie, jeśli nie będzie innych wskazań i akcja porodowa będzie przebiegać prawidłowo sugeruję pojąć próbę porodu naturalnego.
Pozdrawiam