Zapytaj lekarza

1 , 0 2 6 , 0 1 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zgorzelinowe zapalenie wyrostka robaczkowego

Witam. 22.07.2013 miałem usuwany wyrostek metodą tradycyjną. Na karcie informacyjnej widnieje rozpoznanie: "Zgorzelinowe zapalenie wyrostka robaczkowego-K35". Zastosowane leczenie: "Appendectomia". Po tygodniu zdjęli mi szwy (stwierdzili że na młodym ciele goi się szybko i można zdjąć). Rana jest 7 cm, nie widać ropienia. 15.08.2013 wybieram się na wesele lecz mam wątpliwości czy mogę już tańczyć i normalnie jeść? Do kiedy mam się wstrzymywać z podnoszeniem cięższych rzeczy?
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Skąd się bierze ból pooperacyjny?

Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam! Po taki długim czasie od zabiegu zdecydowanie nie ma przeciwwskazań by Pan tańczył oraz normalnie się odżywiał. Z intensywnym wysiłkiem fizycznym (w tym podnoszeniem ciężkich przedmiotów) proszę wstrzymać się tak do 60 dni od zabiegu (profilaktyka przepukliny).

0

Witam serdecznie. Co do możliwości pełnego obciążania mięśni powłok jamy brzusznej warto zbadać Pacjenta wcześniej by na 100 procent orzekać o prawidłowym procesie gojenia.Jednak po standardowej operacji usunięcia sposobem klasycznym wyrostka robaczkowego wystarczający jest okres miesięcznej rekonwalescencji z zaznaczeniem sytuacji gdy blizna nie jest większa niż 10 cm. Zaznaczam iż okres ten jest to minimum jakie organizm potrzebuje do powrotu do zdrowia.

Rezydentka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy