Zgrabna sylwetka a jedzenie fast foodów

Mam 13 lat, 168 wzrostu i ważę 64 kg. Mam duży brzuch i jestem szeroka. Nie mogę przestać jeść. Obecnie ćwiczę na rowerku, lecz sądzę, że to nie skutkuje. Często jadam takie rzeczy jak fast foody i słodycze. Nie mogę przestać jeść. Ciągle chcę jeść, a niedługo mam bal 6 klas. Chciałabym być bardzo chuda i szczupła. Proszę, pomóżcie!!!!
13 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Według siatek centylowych proporcje Twojego ciała są w pełni zachowane. Nie ma powodu do obaw. Warto jednak zaznaczyć, iż spożywanie jedzenia typu fast-food i słodyczy w nadmiernych ilościach nie jest wskazane w każdym wieku. Zaleca się regularną aktywność fizyczną oraz jedzenie zbilansowanych posiłków. Stosowanie restrykcyjnej diety w młodym wieku jest przeciwwskazane i może prowadzić do wyniszczenia. Jesli cokolwiek Cię niepokoi powinnaś po rozmowie z rodzicami udać się do lekarza w celu oceny Twojego ciała.