Zgrubiały i ciemny paznokieć po przygnieceniu

Po jakimś przygnieceniu od około 2 lat mój paznokieć na palcu wskazującym jakieś 3 mm od miejsca, gdzie wyrasta jest jakby "normalny", ale dalej robi się mocno zapadnięty, ciemny, na brzegach mocno zgrubiały, podniesiony (spiłowuję to pilnikiem) . Myślałem, że ta część, która wygląda normalnie-rosnąc pokryje cały paznokieć, ale on cały czas robi się z taką głęboką dziurą. Wygląda to ohydnie. Nie wiem, czym mam to leczyć? Dodam, że jestem z typu ludzi, których wołami do lekarza nie zaciągną...

Cóż można poradzić człowiekowi, który nie chce iść do lekarza? Jeśli choroba nie jest wystarczającym powodem, to chyba musi zostać tak, jak jest.