Zgrubienia i guzy nad piętą

Witam,mam dziwne guzy bądź zgrubienia nad samą piętą. Nie potrafię sama dokładnie określić co to jest, ale przeszkadzają mi , gdy chodzę w obuwiu, ponieważ odczuwam ból. Szkoda, że nie można wstawić tu zdjęcia. Co można z tym zrobić,jak to usunąć ,czy wogóle jest to możliwe?

Najlepiej sprawe skonsultowac z dermatologiem. Wylacznie w oparciu o opis zmian postawienie diagnozy nie jest mozliwe. Moga to byc tzw. wyrosla kostne lub nagniotki.