Zgrubienia i kropki na paznokciach u stóp

Witam Serdecznie. Mój problem dotyczy zmian na paznokciach u stóp ( 2 duże palce ) oraz jeden u dłoni. Zmiana polega na zgrubieniu paznokcia oraz od góry widoczne są kropki. Na pierwszej wizycie u dermatologa - dostałem skierowanie na badania pod kątem grzybicy - wynik negatywny. Podejrzenie lekarza - to łuszczyca - stosowałem krem " Elosone " a obecnie " Dermovate " - niestety bez widocznych postępów. Dodam, że problem trwa już ok. 3 lat. Po kąpielach w basenie była chwilowa poprawa.

Witam. Trudno powiedzieć, co może być przyczyną opisanych zmian bez przeprowadzenia bezpośredniego badania. Jeśli rzeczywiście mamy do czynienia z łuszczycą zmiany mogą nie ustąpić po zastosowaniu jedynie preparatów działających miejscowo.