Zgrubienia w kącikach oczu i zespół suchego oka

  Witam, od dłuższego czasu mam tzw. zespół suchego oka, biorę kropelki H***. Oprócz tego mam zgrubienia w kącikach oczu, miało przejść po stosowaniu kropli, ale niestety nie przechodzi. Czy można się tego pozbyć? Dziękuję za odpowiedź.
ponad rok temu

Witam!

Zespół suchego oka leczymy głównie kroplami nawilżającymi, najlepiej tolerowanymi przez pacjenta. Krople nawilżające można zakupić bez recepty w każdej aptece, ale ważne jest by były one pozbawione konserwantów. Każdy pacjent indywidualnie toleruje krople.
Może zgrubienia w kącikach już są taką Pani urodą. Niemniej jednak można zgłosić się do lekarza okulisty celem zweryfikowania i oceny szczegółowej tychże zgrubień.

Pozdrawiam serdecznie