Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 3 4 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zgrubienia w piersiach - czy to coś poważnego?

Witam!

Nie jestem ani nie byłam nigdy w ciąży. Moje piersi są bardzo małe i nigdy nie przyjmowałam żadnych tabletek hormonalnych, antykoncepcyjnych itp. Mam 23 lata i wczoraj podniosłam lewą rękę do góry i lewą pierś przesunęłam ku środkowi w stronę mostka - wyczułam wtedy jakieś dziwne zgrubienie, twarde, jakby guzek (podczas uciskania odczułam też lekki ból). Zrobiłam to samo z prawą piersią i w niej też jak gdyby w tym samym miejscu wyczułam podobny guzek (tyle, że z tej strony nic nie bolało). Czy to może być spowodowane miesiączką - bo jeszcze w tym samym dniu co wykryłam zgrubienia dostałam okres. Bardzo się martwię, gdyż obawiam się najgorszego - nowotworu itp. Proszę o odpis!

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu

Czy rak piersi jest wyleczalny?

Witam serdecznie,
W Pani wieku ryzyko nowotworu jest bardzo niewielkie. Częściej zdarzają się guzki łagodne, które zazwyczaj wystarczy obserwować. Przy małych piersiach, które zawierają mało tkanki tłuszczowej prawdopodobne jest także to, że wyczuwa Pani po prostu tkankę gruczołową, która nie jest jednorodna.
Oczywiście dla pewności powinna Pani odwiedzić lekarza ginekologa.

Pozdrawiam serdecznie

Specjalista chorób wewnętrznych. Autorka wielu publikacji specjalistycznych z zakresu kardiologii, onkologii oraz chorób wewnętrznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy