Zgrubienia w piersiach po porodzie

Jestem 4 dni po porodzie. Syna karmie tylko i wyłącznie butelka od soboty wieczór biore Bromergon jednak moje piersi są duże mam w nich zgrubienia które bola nie mogę swobodnie unosic rak do góry jestem obwiązaną gdyż tak doradzila mi polozna w szpitalu. Temperatury nie mam. I teraz moje pytanie: czy mimo tego ze biore bromergon moze dojsc do zapalenia piersi? Czy pokarm sam w końcu zaniknie? Nie spuszczalam go w ogóle.

Stosowanie leków hamujących laktację często nie jest wystarczające. Opisane objawy wskazują na zastój pokarmu- może dojść do zapalenia piersi. Konieczne jest opróżnienie piersi na tyle aby poczuła Pani ulgę. Ewentualnie należy zgłosić się do Poradni Laktacyjnej w szpitalu.