Zgrubienie blaszki wewnętrznej kości czołowej po urazie

Dwa miesiące temu, w wyniku urazu (po pijanemu uderzyłem się o coś, albo upadłem) miałem zszywane czoło, nad brwiami, lekarz chciał też zrobić prześwietlenie, ale uciekłem. Szwy już , w terminie, zdjąłem, ale coraz częściej odczuwam w tym miejscu swędzenie, zgrubienie i nikły ból, jakbym dopiero niedawno nabił sobie siniaka. Zdjęcie RTG czaszki wykazało: ZGRUBIENIE BLASZKI WEWNĘTRZNEJ KOŚCI CZOŁOWEJ - HYPEROSTEOZĘ.Co to znaczy, i co mam dalej robić

Piotr Jurczyk

Witam. Pana dolegliwość może, ale nie musi, mieć związku z przebytym urazem. Jeśli tak, to nie wykonuje się żadnych interwencji, chyba że pojawiłyby się jakieś niepokojące objawy: bóle głowy, nudności, wymioty, zaburzenia widzenia, napad drgawkowy, zmiany w zachowaniu. Wtedy należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza, i po wykonaniu dodatkowych badań, zapadną dalsze decyzje. Oprócz tego należałoby zgłosić się do lekarza POZ, który zaplanuje diagnostykę różnicową w kierunku następujących schorzeń, w których może wystąpić zgrubienie blaszki kości czołowej: choroba Pageta, akromegalia i ewentualne inne według decyzji lekarza. Pozdrawiam.