Zgrubienie i ból na wysokości żeber

Witam. Od roku mam problem. Boli mnie okolica lewego żebra, mam tam również widoczne zgrubienie. Tomografia wykazała jedynie, że jest to zgrubienie. Miałam podejrzenie tłuszczaka, jednak okazało się, że to nie jest tłuszczak. USG nic nie wykryło. Stało mi się to, po bardzo dużym wysiłku, teraz boli także podczas ćwiczeń i po wysiłku. Ból jest kłujący, czuje jakby mnie to dusiło, mam problem z wzięciem wdechu. Zgrubienie wielkości 5cmx5cm. Proszę o pomoc

Witam. Zgrubienie najprawdopodobniej jest wynikiem przebytego w przeszłości urazu. Jeśli rzeczywiście powoduje ono silne dolegliwości bólowe należy rozważyć leczenie operacyjne. Należy jednak zweryfikować również czy ból nie jest wynikiem pojawiające się podczas wysiłku kolki śledzionowej.