Zapytaj lekarza

1 , 0 2 5 , 1 3 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zgrubienie i ból po silnym uderzeniu

Witam,kilkanaście dni temu syn przewrócił się jadąc na rowerze i uderzył mocno wewnętrzną stroną uda o kierownicę, zrobił się ogromny siniak ,po jego zniknięciu pod skórą wyczuwalny jest twardy guzek ,przy naciskaniu boli, czy to coś poważnego?
ponad rok temu

Leczenie łojotokowego zapalenia skóry

Łojotokowe zapalanie skóry to schorzenie dermatologiczne. Jego leczenie jest dosyć trudne. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o sposobach leczenia łojotokowego zapalenia skóry.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Jeżeli nie towarzyszą mu objawy ogólnoustrojowe lub znaczne zaczerwienienie i ucieplenie skóry nie jest to stan groźny. Najprawdopodobniej jest to częściowo zwłókniały lub uwapniony krwiak. Zmiana taka może pozostać na stałe. Wynika ona z faktu iż nie każdy wylew podskórny wchłania się całkowicie. Jeżeli jednak ból przy dotyku jest znaczny lub występują objawy, o których wspominałem na początku warto udać się do lekarza.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Witam, guzek średnicy 3-10 mm to włókniak twardy. jeśli wynaczynienie było masywne to normalny objaw. Jeśli zmiana nie zniknie w ciągu 6 miesięcy można ją usunąć. Pozdrawiam

Lek. med. Bartosz Pawlikowski jest specjalistą w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Wiedzę i doświadczenie czerpał podczas nauki akademickiej oraz praktyki zawodowej w różnych polskich placówkach medycznych. Brał również udział w misjach zagranicznych. Aktualnie pracuje w Warszawie w Centrum Lasoterapii i Modelowania Sylwetki Elite.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy