Zgrubienie i opuchlizna powieki po wstrzyknięciu botoksu

po wstrzyknięciu botoksu nad brwiami nad jedną mam zgrubienie już od 14 dni i odczuwam ból i jakby lekko teraz opuchniętą powiekę. Nad drugim okiem jest w porządku. Czy to przejdzie i czy mam to masować bo zauważyłam, że jak lekko pocieram-masuje to jakby było lepiej, a może jakieś okłady?

Po takim czasie nie powinna Pani nic odczuwać w miejscu iniekcji ani mieć zgrubień. Nie wiem u kogo (lekarz czy może kosmetyczka?) Pani wykonywała ten zabieg ani jakim preparatem. Najlepiej po diagnozę zgłosić się do osoby (mam nadzieję, że to lekarz) która wykonywała zabieg.

Po dwóch tygodniach od wykonania zabiegu jest już widoczny pełny efekt. "Zgrubienia" czy nadmiar powieki mogą być rezultatem porażenia mięśnia podnoszącego brew. W takim wypadku pozostaje jedynie odczekać 2-3 miesiące aż niepożądany efekt stopniowo ustąpi.