Zgrubienie jądra i wodniak u dziecka

witam, w sobote zauważyliśmy u dziecka zgrubienie prawego jąderka, z dyżuru pojechaliśmy do szpitala gdzie chirurg dzieciecy stwierdził wodniaka i wyznaczył zabieg na 02XI, czy istnieje możliwosc ze wodniak do tego czasu sie wchlonie i zniknie czy mozna samemu cos zrobic w tej sytuacji?a jesli zabieg jest konieczny to czy jest calkowicie bezpieczny dla dziecka i nie ma powikłań???dodam ze dziecko jest zupełnie zdrowie i w lipcu skończyło 3lata

Jest mało prawdopodobne aby wodniak się wchłonął. Wydaje się, że zabieg jest konieczny. Niestety nie można zapewnić, że nie będzie powikłań. Każdy zabieg chirurgiczny związany jest z możliwością wystąpienia powikłań. Można tylko dodać, że w przypadku takiego zabiegu ryzyko jest bardzo małe.

Bez zbadania dziecka nic konkretnego nie jestem w stanie powiedzieć na odległość W-wa - Andrychów!!! Jesli chirurg stwierdzil,że zabieg jest konieczny -to należy mu wierzyć i poddać dziecko zabiegowi! zż