Zgrubienie na brzuchu powyżej pępka

Czy można przesuwać płód w brzuchu ? Bo mam jakiś "kamień" w brzuchu i jak go przycisne to sie przesuwa ... Mam go tak troche wyżej niż pępek . Jestem dziewicą
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,
Ruchy płodu wyczuwalne są dopiero około 20 tygodnia ciąży. Mało prawdopodobne jest więc że stanowią jej pierwszy objaw. Pani dolegliwości mogą wynikać raczej z obecności przepukliny czy zalegania mas kałowych. Optymalnym rozwiązaniem byłaby wizyta u lekarza, który zweryfikuje rozpoznanie.
Pozdrawiam!