Zgrubienie na dole szyi pomiędzy obojczykami

Witam. Moja mama ma 54 lata, ma wyczuwalne zgrubienie w "dołku" szyi, między obojczykami. Dodam, że jest wieloletnim palaczem. Oprócz tego jej dwie córki mają tarczyce oraz jej rodzeństwo. Czy to może być coś poważnego?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisana zmiana może być związana z nieprawidłowościami w obrębie tarczycy. Wskazana jest wizyta u lekarza, który pokieruje procesem diagnostycznym.