Zgrubienie na dziąśle nad górną jedynką a leczenie kanałowe

Witam, zauważyłam że na dziąśle nad górną jedynką, dość wysoko ponieważ w mkiejcu niewidocznym (gulke czuje pod nosem) powstało zgrubienie które boli przy dotykaniu. Co to może być ? Dodam że jedynka była leczona kanałowo rok temu. Proszę o pilną odpowiedź

może być to zaostrzenie przewlekłego zapalenia ozębnej, należy wykonać rtg tego zęba, i pokazać dentyście najlepiej z tym zrobionym rok temu po leczeniu dla porównania. Być może trzeba będzie ponownie przeleczyć kanałowo ten zą