Zgrubienie na penisie - skąd się wzięło?

Od ponad dwóch dni boli mnie moszna oraz na prawym jądrze, w górnej jego części wyczułem zgrubienie, które po naciśnięciu nie boli. Dziś rano na moim penisie pojawiły się dwa zgrubienia, jedno na napletku, drugie zaś w okolicy moszny. Dodam jeszcze, że mam 19 lat i że te zgrubienia nie bolą oraz z minuty na minutę powiększają się, w szczególności to zgrubienie na napletku. Oba zgrubienia są miękkie i mają kolor skóry. Proszę o szybką odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Opisane dolegliwości mogą sugerować stan zapalny narządów moczowo-płciowych, ale również zmiany organiczne (nowotworowe) jąder. Aby ustalić wstępne rozpoznanie konieczne jest badanie fizykalne i ewentualnie USG jąder. Po ustaleniu rozpoznania będzie możliwe wdrożenie odpowiedniego leczenia.
W opisanej sytuacji konieczna jest szybka konsultacja urologiczna lub w przypadku braku takiej możliwości nawet konsultacja z lekarzem rodzinnym.