Zgrubienie na piszczelu u dziecka

Dzień dobry, moja 3-letnia córeczka ma zgrubienie na piszczelu. Najpierw było to zgrubienie lekko "rozlane" a teraz zrobiło się bardziej zestalone. Nie jest to coś, co przesuwa się pod skórą. Nie boli jej. Co to może być i czy powinniśmy z tym iść do lekarza?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Oczywiście w tej sytuacji warto pokazać się u pediatry by mógł on to ocenić przy bezpośrednim badaniu, jedna nie wydaje Mi się iż jest to coś poważnego. Najczęściej podobne zmiany powstają w wyniku uderzenia w tą okolicę.