Zgrubienie na szyi i wynik USG tarczycy

ma zgrubienie z prawej strony na szyi , lekarz stwierdził rozlana wola lekarz skierował na operacje oczyszczenia wyniki badań usg : prawy płat tarczycy gr33mm szer-35mm dł 56mm lewy płat tarczycy o wym gr19 mm szer17mm dł 48mm tprzewstrzenia degeneracji płynowej , w obrębie której widoczne są masy zwapnienia w płacie lewym dwa guzeki 6mm o niejednorodnej echogeniczności .Węzły chłone szyi niepowiększone proszę o pomoc co mam z tym zrobić wojtek

Przed operacją tarczycy pacjent powinien mieć wykonane USG tarczycy i węzłów chłonnych szyi oraz BAC zmiany w tarczycy. Na podstawie tych wyników może zostać zakwalifikowany do leczenia operacyjnego.

Z wyrazami szacunku
dr n.med.Marek Rodzeń
specjalista chirurg