Zgrubienie na ustach po zdjęciu szwu

Witam, mam pytanie 14.06 zdjęto mi szew z górnej wargii ust jednak nadal pozostało zgrubienie na ustach martwie się czy zejdzie..wiem że potrzeba na to czasu nawet pół roku na uformowanie się blizny..ale czy jest szansa że jakoś sie to rozejdzie ? ponieważ wygląda to na tą chwilę nie estetycznie..drugie moje pytanie czym powinnam teraz smarować tą warge? kazano mi tylko natłuszczac wazeliną i tyle ..niczym na blizny...

Bliznę można smarować kremem z silikonem i należy ją masować. Aby poprawić wygląd blizny, można rozważyć serię zabiegów laserem CO2 ( im szybciej, tym lepsze efekty estetyczne można osiągnąć). Bez zbadania Pani nie można ocenić, czy proces gojenia przebiega prawidłowo.

Nie widziałem wielkości i rodzaju uszkodzenia , nie szyłem , nie widzę stanu obecnego - nie potrafię więc powiedzieć nic konkretnego! Proszę szczegóły omówić z operatorem! z.żurawski