Zgrubienie na wątrobie i jej stłuszczenie

Dobry wieczór, mam pytanie dotyczące zgrubień. Od około 6 miesięcy mam zgrubienie w miejscu wątroby, zgrubienie jest wielkości piłeczki pingpongowej. Byłam u lekarza POZ, który dał mi Esentiale Forte, zjadłam 150 tabletek. Miałam trzy razy próby wątrobowe ALAT i ASPAT w normie ale GTP 102, 95, 121 i dostałam skierowanie do poradni chorób zakaźnych ale termin dopiero 10.01.2017. Zgrubienie mnie nie boli tylko czasami swędzi. Proszę o odpowiedź co takie zgrubienie może oznaczać. Czy to coś groźnego? Powinnam się martwić? Może powinnam natychmiast podjąć jakieś leczenie, zacząć brać leki na to zgrubienie? Wątroba na USG jest na górnej granicy normy i stłuszczona. Bardzo się boję... Co może oznaczać takie zgrubienie? Czy powinnam się martwić czy nic się nie stanie jeśli na spokojnie przeczekam do wizyty u lekarza? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Być może to zgrubienie w powłokach brzusznych w okolicy rzutu wątroby to jakiś np. tłuszczak dlatego należałoby rozważyć wykonanie USG powłok brzusznych tej okolicy (użycie innej głowicy ultrasonograficznej). Co do wielkości wątroby, badań laboratoryjnych w przypadku jej stłuszczenia nie widzę nic niepokojącego. W stłuszczeniu wątroby zaleca się normalizację wagi ciała i dietę ubogotłuszczową. Do rozważenia konsultacja u hepatologa.