Zgrubienie nad blizną pooperacyjną po usunięciu nowotworu brodawkowatego tarczycy

Witam! Panie Doktorze moja mama 17.12.2013r. miała operację usunięcia nowotwora brodawkowatego tarczycy (9mm). Od tego czasu minęło już 5 tygodni, a nad blizną pooperacyjną utrzymuje się zgrubiały twardy półokrąg. Moje pytanie brzmi czy to może być obrzęk? Czy to zejcie , czy tak już zostanie ? Moja mam sie martwi, że może to jest z powodu podniesienia czegoś ciężkiego (np. siatek z zakupami, czy tym podobnych). Prosiłbym o informacje na ten temat. Pozdrawiam

We wczesnym okresie gojenia rany może się utrzymywać obrzęk. Może dojść również do powikłań: np.zakażenia rany, które może dać podobne objawy. Koniecznie proszę skonsultować mamę z lekarzem prowadzącym.

Na odległość trudno coś poradzić. Proszę udać się do chirurga celem oceny blizny

Z wyrazami szacunku
dr n.med.Marek Rodzeń
specjalista chirurg