Zgrubienie nad pępkiem a obsesja o ciąży u dziewicy

Witam chciałam się spytać czy można przesuwać rękami płód w brzuchu . Bo jestem dziewicą , nie uprawiałam seksu ani nic z tych rzeczy ale w brzuchu powyżej pępka mam takie coś podłużnego i jak to przycisnę to się przesuwa . I mam obsesję ,że jestem w ciąży ale to nie możliwe bo jestem dziewicą . Może być to jakaś przepuklina czy włókniak lub tłuszczak ?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Przede wszystkim warto podkreślić, że jeśli nie współżyłaś, ciąża jest wykluczona. Opisana przez Ciebie zmiana powinna zostać oceniona przez lekarza podczas bezpośredniej wizyty. Jak najbardziej może być to jednak przepuklina, włókniak czy też tłuszczak. O szczegółach porozmawiaj z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej.